موسسات و بنگاه های کوچک و بزرگ اقتصادی معمولا در شرایط کسب و کار پیچیده و ناپایدار فعالیت می کنند. از طرفی به دلیل پیشرفت های فناوری، جهان با سرعتی غیرقابل پیش‌بینی در حال تغییر است و توانایی پایش، شناسایی و تسلط بر فناوری ها و توانمندی های فناورانه امری ضروری است. مدیریت فناوری، برنامه ریزی، طراحی، بهینه سازی، عملیات و کنترل محصولات فناورانه را در بر می گیرد؛ به گونه ای که این مدیریت و بهینه سازی منابع باعث سودآوری گردد. مدیریت نوآوری نیز نوعی نگاه خلاق به آینده است به گونه ای که شما می توانید قبل از رقبا به بازارهای بکر و ناب دست پیدا کنید. نگاه کسب و کار باید به آینده باشد نه گذشته؛ و این مهم تنها مربوط به سازمان های بزرگ نیست، بلکه تمامی کسب و کارها برای رقابت باید نوآور باشند. فناوری و نوآوری در ترکیب با سرمایه و استعدادهای انسانی می توانند در شرایط بحران های اقتصادی، به مثابه موتور رشد و توسعه شرکت‌ها و بنگاه‌های خدماتی و صنعتی عمل نمایند.

مدیریت فناوری یک مبحث بین رشته‌ای است که علوم و مهندسی را با مدیریت پیوند می‌زند. بنابراین ضرورت آموزش‌های تخصصی در زمینه مدیریت فناوری ناشی از شکافی است که بین مهندسی و علوم از یک طرف و مدیریت کسب‌وکار از طرف دیگر به وجود آمده است. به طور کلی، ضرورت توسعه دانش مدیریت فناوری و نوآوری و به طور خاص، ضرورت آموزش اصول و موضوعات کلیدی آن، از ضرورت خودِ مدیریت فناوری و نوآوری و پیچیدگی‌های آن ناشی می‌شود.

ترکیب دانش تخصصی دوره کارشناسی و آگاهی و تسلط به دانش و فنون مدیریت در دوره MBA، از فارغ التحصیلان این دوره مدیران کارآمد و موثری می سازد که در افزایش کارآیی و رشد سازمان های اقتصادی– اجتماعی تاثیر بسزایی دارند. باتوجه به گسترش روزافزون فناوری و نوآوری و اهمیت فزاینده آن در کسب وکارها و نیز اهمیت یافتن بنگاه‌های دانش بنیان و همچنین ضرورت نیاز بنگاه‌ها به افراد متخصص در زمینه مدیریت فناوری و نوآوری، انجمن مدیریت فناوری ایران و سازمان مدیریت صنعتی بر اساس رسالت خود، مبنی بر کمک به توسعه ظرفیت علمی مدیران کشور، بر آن شدند تا دوره آموزشی تخصصی MBA مدیریتفناوریونوآوری با گرایش کسب و کار و بنگاه را طراحی و برگزار نمایند.

 

ویژگی های برجسته :

تمامی شرکت کنندگان در این دوره آموزشی، به مدت یک سال به عضویت خانه مدیران سازمان مدیریت صنعتی و به مدت دو سال به عضویت افتخاری انجمن مدیریت فناوری ایران در خواهند آمد. خانه مدیران سازمان مدیریت صنعتی ارائه دهنده سخنرانی های تخصصی در حوزه موضوعات روز مبتلا به جامعه مدیریت کشور می باشد که هر دو هفته یک بار برگزار می شود. ضمناً اعضاء فرصت شبکه سازی در این حوزه را بدست آورده و دسترسی به فرصت های کسب و کار را نیز پیدا خواهند کرد و همچنین می توانند از مزایای عضویت در انجمن مدیریت فناوری ایران نیز بهره‌مند شوند.

همچنین تمامی شرکت کنندگان در این دوره آموزشی به مدت دو سال مشترک نشریه تدبیر، ماهنامه ویژه مدیران، نشریه علمی پژوهشی سیاست علم و فناوری و نشریه علمی پژوهشی مدیریت نوآوری خواهند شد.

اهداف دوره:

 1. ارتقای آگاهی و دانش در حوزه مدیریت فناوری و نوآوری
 2. توسعه توانایی‌ها و قابلیت­ های نیروی انسانی در زمینه مدیریت فناوری و نوآوری
 3. کسب اطلاع از فرایندهای نوآوری و خلق و ایجاد محصولات و خدمات جدید
 4. کسب آمادگی جهت انتخاب، انتقال، جذب و توسعه فناوری‌ها
 5. تربیت نیروی متخصص برای شرکت‌ها و بنگاه‌های خدماتی، صنعتی و اقتصادی کشور
 6. توسعه ظرفیت استفاده بهینه از توانایی­ها و پتانسیل های علمی و فناورانه کشور
 7. توسعه توانمندی‌های ضروری جهت رقابت مبتنی بر فناوری و نوآوری در بازارهای بین‌المللی
 8. توانمندسازی مدیران شرکت های مبتنی بر فناوری و نوآوری در حوزه مدیریت و بنگاه­ داری

 

مدت زمان دوره:

مدت زمان دوره تخصصی MBAمدیریت فناوری و نوآوری باگرایش کسب و کار و بنگاه ۱۸ ماه ( معادل ۴۰ واحد درسی؛ ۶۴۰ ساعت آموزشی) خواهد بود.

 

مخاطبان دوره تخصصی MBAمدیریت فناوری و نوآوریبا گرایش کسب و کار و بنگاه:

 • مدیران کسب و کارها و استارت‌آپها
 • مدیران و کارشناسان شرکت‌های دانش‌بنیان
 • مدیران سازمان‌های دولتی و سیاستگذار
 • مدیران و کارشناسان پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد
 • مدیران و کارشناسان مناطق ویژه علم و فناوری
 • مدیران و کارشناسان دفاتر توسعه کسب و کار شرکتها و سازمانها
 • مدیران و کارشناسان واحدهای تحقیق و توسعه شرکتها و سازمانها
 • مدیران و کارشناسان واحدهای توسعه محصول و خدمات شرکتها و سازمانها
 • مدیران و کارشناسان شتابدهنده‌های کسب و کار
 • مدیران و کارشناسان واحدهای مدیریت راهبردی شرکت‌ها و سازمان‌ها
 • مدیران و کارشناسان مراکز نوآوری

 

شرایط شرکت در دوره:

 1. دارا بودن مدرک کارشناسی از دانشگاه و موسسات آموزشی معتبر کشور
 2. دارابودن حداقل ۳ سال سابقه کار
 3. پذیرش در سنجش تعیین سطح آمادگی و مصاحبه اختصاصی

 

گواهی نامه پایان دوره:

به دانش آموختگان دوره مطابق شرایط گواهی نامه معتبر و مشترک انجمن مدیریت فناوری ایران و سازمان مدیریت صنعتی اعطا خواهد شد.

 

محل برگزاری:

تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان نهم، پلاک ۶، مرکز آموزش سازمان مدیریت صنعتی. امکان استفاده محدود از ﭘﺎرﻛﻴﻨﮓ برای فراگیران وجود دارد.

 

اطلاعات بیشتر درخصوص دوره:

از طریق ارتباط با کارشناس دوره سرکار خانم توکلی

شماره تماس: ۹۰-۰۲۱۸۸۶۱۵۸۸۹ داخلی ۳ (امکان تماس از ساعت ۸ صبح تا ۴ عصر)

ایمیل: iramot.iran@gmail.com

مسئول علمی دوره: آقای دکتر مصطفی بغدادی

 

علاقه مندان جهت شرکت در دوره  فرم اعلام آمادگی را تکمیل و به آدرس iramot.iran@gmail.com  ارسال نمایید.